Skoči na glavno vsebino

V četrtek smo se učenci iz oddelkov PPE in PPF odpravili v Brestanico na obisk k zeliščarici Nataši, ki deluje pod imenom Šepet narave.

Najprej smo si ogledali manjši, a bogat zeliščni vrt. Izvedeli smo, kako se katera rastlina imenuje, jo povohali in nekatere tudi poskusili. Jože in Jakob sta v košare nabrala meto, ki smo jo potem na dekici osmukali in si iz nje skuhali čaj. Seveda smo mu dodali tudi med!

Ves čas nas je spremljala tudi prijazna psička Bina, ki se je rada pustila božati in crkljati. Vmes je tudi bruhala in ta dogodek se nam je najbolj vtisnil v spomin. Verjetno je kaj pokvarjenega pojedla.

Potem smo skuhali mazilo za lepo kožo in se osvežili z vodo z okusom, ki smo jo sami pripravili iz nabranih zelišč.

Na koncu smo se posladkali s pomarančnim in pehtranovim pecivom ter se odpravili na kratek sprehod. Bil je čudovit sončen dan, imeli smo se super!

Ana S.

Dostopnost