Včeraj smo obeleževali Svetovni dan knjige. To je dan, ki je posvečen promociji branja in spoštovanja do avtorskih pravic. Vse, še posebej mlade, želijo s tem dnevom spodbuditi k branju in uživanju v tem. Svetovni dan knjige je razglasil Unesco leta 1995. Praznik je tesno povezan s književnostjo. Tega dne sta namreč leta 1616 umrla znamenita književnika: Miguel de Cervantes in William Shakespeare.

Šolska knjižničarka vse učence, starše in zaposlene vabi, da iz večera v noč vsaj enkrat potujejo s knjigo in se z njo potopijo v sanje.

Tisti, ki želite sodelovati, naj do 5. maja v knjižnico prinesejo izpolnjeno spodnjo tabelo. Starši lahko svojo izpolnjeno tabelo predate otrokom, ki jo bodo nato prinesli v knjižnico. Če se boste odločili za fotografijo (fotografija knjige, vas ali otrok ob branju knjige, vaš bralni kotiček…), pa ji jo lahko pošljete preko elektronske pošte: meta.habinc@guest.arnes.si

V knjižnici bomo nato naredili razstavo S KNJIGO V SANJE.

Veselimo se vaših prispevkov.

VABILO UČENCEM, STARŠEM IN ZAPOSLENIM noč knjige