V sredo popoldne, 13.12.2017, na dan svete Lucije, so učenci naše šole sodelovali na učni delavnici, ki so jo prpravili v muzeju Krško. Zvedeli so zanimive zgodbe o življenju metuljev. Vsak je izdelal svojega metulja iz papirja.

Potem so v  dvojicah izdelali še lesene ptičje hišice. To je bilo aktivno delo z zabijanjem in vijačenjem! Vsak je svojo ptičjo hišico odnesel domov.
V šolski kuhinji pa so z učiteljico Nevenko pripravili tudi lojine pogače, ki so jih obesili na drevesa okoli šole.
Lea: Ptičje pogače smo delali z učiteljico Nevenko. Kuhali smo loj. Malo je smrdlo. V loj smo dali semena za ptice. Vse skupaj smo vlili v kokosovo lupino. Ko se je ohladilo, so nastale lepe pogače za ptičke. Ker je pozimi malo hrane za ptičke, smo poskrbeli za njih.