Učenci Ina iz 5.razreda, Lana iz 7.razreda in Matej iz PP E so se udeležili 12. državnega likovnega srečanja  v Novem mestu. Spremljala jih je mentorica Nevenka. Kasneje se je pridružila naša ravnateljica Barbara. Sodelovalo je 26 šol iz Slovenije. Najprej so uživali ob ogledu gledališko-glasbene predstave o prigodah škrata Gorjančka. Potem so likovno upodobili v domišljijski sliki svet Gorjanskih škratov in vil. Ustvarjali so v likovni tehniki  akvarel in tuš. Vsi trije  so bili zelo ustvarjalni.  Nastala dela, ki jih je bilo okrog 70, so razstavili v telovadnici šole.

Komisija mentorjev je  s tajnim glasovanjem zbrala tri najboljša dela, med najboljšimi je tudi Lana  s svojim škratom osvojila  3. mesto. Čestitamo! Tudi Mateju in Ini čestitamo za njuna prisrčna škrata Gorjančka.

Mentorica: Nevenka Leskovar