Učenci 5. razreda smo v torek, 4. 10. 2022, imeli naravoslovni dan »GOZD JESENI«. Zjutraj v šoli smo se pripravljali na obisk gozda, pogovorili smo se o gozdnem bontonu in se po malici odpravili v bližnji gozd ob ribniku Resa v Krškem.

V gozdu smo bili pozorni na živalska bivališča, o čemer se sedaj učimo pri predmetu naravoslovje. Pri odkrivanju živalskih bivališč smo bili zelo previdni, da jih nismo poškodovali. Prisluhnili smo tudi zvokom narave, občudovali jesenske barve in objeli »naše« drevo, ki smo mu v lanskem šolskem letu dali ime Lepa. Zdi se nam, da je drevo nekoliko zrastlo. Ob njem smo se tudi fotografirali.

Sledil je učni sprehod okoli ribnika, kjer smo pozdravili in nahranili račke. Videli smo tudi želvo in ribe. Na koncu smo z učiteljico še odtekli en krog na Trim stezi, ki se nahaja v bližini ribnika. To je bilo zabavno. Bil je čudovit sončen dan, imeli smo se zelo lepo.

Zapisali: učenci 5. r. in razredničarka Danijela Švajger