Skoči na glavno vsebino

Naša šola tudi letos aktivno sodeluje v Nacionalnem mesecu skupnega branja 2020. Začeli smo 8. 9. 2020 s skupno akcijo MIHAJLO BERE  https://www.os-m-rostoharja-krsko.si/mihajlo-bere/ , ko smo  si  oddelki in zaposleni zjutraj vzeli čas za vsaj 10 minut branja.

Nadaljevali smo vse do jesenskih počitnic s povabilom na branje BEREM TEBI, BEREŠ MENI.

Učenci in zaposleni  v posameznih oddelkih so povabili na branje učence iz drugih oddelkov (seveda tiste s katerimi se lahko družijo) in jim prebrali krajše besedilo. Brali so pesmice, pravljice npr.  Pod medvedovih dežnikom, Rdečo žogo, Medved išče pestunjo, kratke zgodbice o Mici…

Na ta način so učenci pridobili izkušnjo bralca, pripovedovalca  pred skupino kot tudi trenirali zavzeto poslušanje.

Zdaj smo projekt NMSB’20 zaključili a to ne pomeni, da smo zaključili z branjem. To poteka ves čas tako v razredih, v knjižnici, med poukom in srčno upam, da tudi doma.

V fotogaleriji si lahko ogledat nekaj utrinkov. Učenci tretje triade pa so na to temo že objavili prispevek na šolskem blogu: https://www.os-m-rostoharja-krsko.si/berem-tebi-beres-meni/

Zaključujem kot so zaključili oni po izkušnji skupnega branja: «Pouk je bil zanimiv«.

Dostopnost