Skoči na glavno vsebino

Danes smo se odpravili 8. in 9. razred v Gen Energijo. Prvo ko smo prišli, smo si ogledali film o pomenu različnih virov energije za Zemljo. S pomočjo interaktivne table smo spoznavali, kje so lahko vetrne elektrarne. Ugotovili smo, katera država je najbolj umazana zaradi elektrarn na premog. Opazovali smo zanimive poskuse z vodo. Nato smo ugotavljali, kako je najbolje poslati elektriko iz Slovenije v Ameriko. Žarnica je zažarela, če smo uporabili črno žico. V enem poskusu je žarnica zasvetila na Anini roki. To pomeni, da je Ana prevajala elektriko. Najbolj je bil zabaven poskus, ko smo imeli zaradi statične elektrike lase pokonci. Vsi smo se smejali. Videli in slišali smo tudi, kako poči žica. Na zadnje smo na interaktivni tabli opazovali, kako nastane električna energija v elektrarni in kako potuje do porabnikov.

Svetlana in Martina

 

Dostopnost