Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 21.3.2019, smo se na povabilo družbe Krka, odpravili v Planico, na ogled kvalifikacij svetovnega pokala v smučarskih poletih. Že na parkirišču nas je pričakala predstavnica Krke, ki nam je razdelila vstopnice in pokroviteljske kape. Na poti, ki je trajala dobri 2 uri, smo spoznali lepote Slovenije, zgodovino planiške letalnice, njene junake in rekorde.

Ob 11.00 uri smo dobro opremljeni z zastavami, transparenti in trobljami že bučno navijali za naše in tuje skakalne junake.

Bučno navijanje se je izplačalo, saj so se naši orli odlično odrezali in se skoraj vsi uvrstili na petkovo tekmo. Po kvalifikacijah pa sta nas zabavala raperja Challe Sale in Nipke. Na dan poezije pa je svojo pesem spesnil in nam jo tudi zrecitiral predsednik Borut Pahor.

Dobra družba, čudovito vreme, dobri poleti in odlična raperja, so nam pričarali čaroben dan v Planici.

                             

zapisal; Pavel Pirc, prof. ŠVZ

Dostopnost