Skoči na glavno vsebino

Danes zjutraj smo se zbudili, pojedli zajtrk in se med zajtrkom dogovorili, da gremo v Piranske soline. Tam je tekla voda. Prodajajo sol in slane čokoladice. Smo jih probali in so dobre. Gledali smo muzej in gledali različne živali, ki živijo v solinah. Tam so bazeni v katerih je voda, ko voda izhlapi s posebnimi grabljami poberejo sol ven.

Na poti iz solin smo šli v trgovino. Potem smo se vrnili v Piran in jedli kosilo. Špageti in mleto meso. Skipper Igor, ki je lani jadral z nami na Mirnem morju nas je peljal na ogled minoritskega samostana, ki je čisto blizu našega apartmaja. Tam smo videli cerkev, veliko slik in sobe. Nato je Beqir peljal nas fante na sladoled. Počastil nas je, ker ima jutri rojstni dan, 20 let. Lovili smo ribe. Zdaj imamo večerjo in imeli bomo zabavo za Beqirjev rojstni dan.

Vtisi z današnjega dne:

Tomaž: lepo je bilo, ko nam je Igor pokazal samostan

Beqir: všeč mi je, ko smo šli na soline in ko so mi spekli torto

Miha: vse je bilo lepo in ko so bile v muzeju ptice

Samir: na solinah

Maj: všeč mi je, da sem videl Igorja in da praznujemo Begirjev rojstni dan

Alen: všeč mi je bilo, ko smo šli z fanti na sladoled.

Dostopnost