Skoči na glavno vsebino

V petek, 26.4.2019, smo izvedli tradicionalni orientacijski športni dan z jurjevanjem. Tokrat nas je pot vodila na Bohor. Učenci OŠ NIS so na klasični poti iz Jablanc do koče na Bohorju opravili več postankov,  kjer so spoznavali osnove orientiranja s kompasom, s topografsko karto in orientiranje brez pripomočkov. Spoznali smo kako reagirati če se v naravi izgubimo, kako orientirati topografsko karto, kako izmeriti dolžino poti na karti, sestavne dele kompasa in kako ga uporabiti pri določanju strani neba, kako določiti smerni kot – AZIMUT, različne markacije, kako se orientirati po soncu in še veliko drugih koristnih napotkov orientiranja.

Učenci, ki imajo težave pri hoji ali pa so na vozičku, so se z avtobusom odpeljali na vrh Bohorja, kjer so opravili pohod po ravninskem vrhu – nekateri vse do Javornika, kasneje pa so se priključili vsem ostalim skupinam pri jurjevanju. Tradicionalno smo pripravili kurišče, na katerem so naše učiteljice in varuhinje spekle slastna jajčka z ocvirki, pa tudi hrenovk ni manjkalo. Za sladico pa smo si v koči privoščili slasten sladoled. Prosti čas pa smo namenili lovljenju, hoji po vrvi – SLACKLINE, brcanju žoge  in medsebojnem druženju na prijetnem sončku.

zapisal; Pavel Pirc, prof. ŠVZ

    

Dostopnost