Cesta 4. julija 33, 8270 Krško -- 07 4881 680 -- os.mr-krsko@guest.arnes.si
 

POHOD PO VISOKOGORJU – iz Vršiča na Slemenovo špico (1911 m.n.v.)

V sredo, 9.9.2020, smo se učenci od 5. – 9. razreda OŠ NIS, z avtobusom odpeljali na Vršič. Iz Vršiča smo se v dveh skupinah podali proti Slemenovi špici, ki  je ena najpopularnejših “vzpetin” v slovenskem visokogorju. Pot ni bila zelo zahtevna, tudi predolga ne, vseskozi pa so nas spremljale visoke stene ter čudoviti razgledi. Pogled na Jalovec je bil veličasten. S špice smo lahko lepo videli tudi skakalnice v Planici in vrhove nad dolino Tamar. Pri vračanju mimo Tičarjevega doma pa nas je pozdravila v skale izklesana Ajdova deklica. Seveda smo imeli tudi čas za postanek v Poštarskem domu in v Erjavčevi koči, kjer smo se lahko okrepčali. Ob lepem in sončnem dnevu smo prehodili 8,5 km čudovitih visokogorskih poti.

zapisal; Pavel Pirc, prof.ŠVZ

v ozadju Mojstrovka
spretno proti Slemenovi špici
v ozadju veličasten Jalovec
proti Poštarskem domu
dobra volja je najbolja
 
 
 
 
 
 
 

Komentiraj

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja